Çoğu firewall ürünü birden fazla modül ya da ekran boyunca kurulum yapma ve politikalarını yönetme istemektedir. Ancak Sophos, aynı ekran üzerinden tüm kullanıcıları yönetme, izleme, sıralama, filtreleme ve network politikalarını düzenlemeye izin veren güçlü birleşik bir politika sunmaktadır. Basit kullanımının yanı sıra ileri derece koruma sağlar. Sophos XG güvenlik duvarı ağ üzerinde bulunan zararlı yazılım kaynağını bulur ve ağda bulunan zararlı yazılım bulaşmış cihazın diğer kaynaklarla erişimini kısıtlar. Bu özellik Sophos Security Heartbeat teknolojisi ile kullanıcılarına sunulmaktadır ve Sophos endpoint ve güvenlik duvarı arasındaki durumu kullanıcı ile paylaşır.

Sophos Firewall Avantajları Nelerdir?

1- Standart cihazlar üzerinde bulunan yüzlerce rapor çeşidi ile, kullanıcıların ağ üzerinde neler yaptığı tam olarak öğrenilebilir. Ayrıca bir araca gerek kalmadan yerel olarak depolanan detaylı raporlar alınabilir. Ayrıca “Kullanıcı Tehdidi Bölümü (User Threat Quotient)” raporlar ile hangi kullanıcının ağ güvenliğini tehlikeye attığı gösterilmektedir.

2- Tek koruma ile çok daha fazlası elde edilmektedir. Security HeartbeatTM, e-posta anti-virüs, komple web application firewall, şifreleme ve DLP’yi de içeren ek özellikler ile beraber tüm yeni nesil firewall özellikleri alınmaktadır. Hiçbir ek donanıma ihtiyaç bulunmamaktadır ve hiçbir ek ücret ödenmemektedir.

3- Çok sayıdaki güvenlik duvarını basitçe yönetme imkanı sunar. Sophos merkezi firewall yönetimi, Sophos UTM v9.x, SF-OS ve Cyberoam OS cihazları ile Sophos iView raporlamasını birleştirmek mümkündür.

4- Gereksiz karmaşayı yok edecek biçimde tasarlanmış ara yüzü sayesinde IT güvenlik uzmanına gerek kalmadan da güçlü özellikleri kullanmaya olanak sağlamaktadır.

5- Ön tanımlı politika sablonları, kullanıcıların Microsoft Exchange, SharePoint gibi yaygın uygulamalarını korumalarına izin verir. Tüm gelen/giden firewall kuralları ve güvenlik ayarlarını otomatik olarak ayarlar.

6- Rakiplerinin aksine, ister donanım ve yazılım isterse varsayılan seçilsin, kullanıcılara ayrımcılık yapılmaksızın tüm ürün portföyünde aynı özellikler sunmaktadır.

7- “Sophos Kullanıcı Tehdidi Bölümü (UTQ)” göstergesi, kullanıcı davranışlarında eyleme geçirilebilir istihbarat sağlayan essiz bir özelliğe sahiptir. Güvenlik duvarları her bir kullanıcının internette gezinme alışkanlığını ve faaliyetlerindeki risk eğilimli davranışlara sahip kullanıcıları tespit etmek için gelişmiş tehditleri algılayabilir.

Sophos firewall ankara bayisi , Sophos bakım satış ve lisanslama imkanı sunmaktadır. Size en yakın bayiyi bularak Sophos Firewall korumasına sahip olabilirsiniz.