Yeni nesil koruma programı olarak adlandırılmaktadır. Yeni nesil teknoloji ile birlikte zararlı içerik ve sistemleri de gelişmektedir. Bu zararlı içerik ve yazılımlara karşı alternatif sorunsuz ve tam korumalı güvenlik duvarları olarak gelişmişlik seviyesi üst noktada olan ve sürekli kendi iç dinamiklerinde hızlı reaksiyon ve hareketliliği ile birçok kurum, kuruluş ve özel sektörlerin kullanımına sunulmaktadır.

Günümüz teknolojisinde bir e-mail, telefondan ya da bilgisayardan, kablosuz uzaktan bağlantı yolları ile birçok tehlikeli içerik ve sistemleri yazılımlara, programlara ve diğer özel dosyalarımıza hasar veya dosyaların silinmesi ve çökmesine sebebiyet verebilmektedir. Bir noktadan bütün veri dolaşımında ki hareketliliğe, hareketliliğe neden olan yazılım ve sistemlerin koruması ile pazarda özellikleri ve işlevi açısından en çok tercih edilenler arasında bulunmaktadır.

Gelişen Yazılım ve Güvenlik Sistemi

Bu destekleyici ve Koruma içerikli iç yazılımları sayesinde her türlü zararlı içerikleri daha ilk seviyede taraması sonucunda ya da tehlike unsuru olabilecek bütün yazılımları yok etme konusunda anlık, hızlı ve kalıcı çözümler üretmektedir.
Kullanıcılar, kendi teknolojik ürünlerinin başına gelebilecek en büyük sorun olarak korumasız ve güvenlik duvarı olmayan cihazlardır. Firewall, sosyal medya ve diğer internet araçları üzerinden güvenli, sorunsuz ve tehlike anında hemen çözüme kavuşturması konusunda çok yönlü yazılım ve destekleyici sistemleri tercih etmektedirler.

firewall – güvenlik duvarı ile verileriniz güvence altında‎ ve kişisel verilerin, dataların, kurum ve kuruluşların en gizli bilgilerin her aşamada bir şifreleme sistemi ile zararlı içerikler karşısında hızlı ve kalıcı pratik çözümler önerileri sunan yapıya bürünmektedir.

Rahat ve Hızlı Ulaşım

Sadece zararlı içerikler değil kullanıcıların zararlı olduğunu düşündüğü internet veya veri tabanlı birçok yazılım, siteler, programları sistem içerisinde tanımlaması ile engelleyebilmektedir. Firewall, bir korumanın dışında kişilerin kişisel bütün verilerini saklama ve paylaşma imkanı da vermektedir.
Firewall birçok kurum ve kuruluşlarda tercih edilmeleri arasında kurumsal imaj ve gizlilik unsuru içerisinde barındırmaktadır. Kurumsal veya kişisel olarak en çok tercih edilme sebepleri olarak;
– Kullanıcıları tarafından yönetilmesi ve yönetici atamalarına imkan veren,
– Destekleyici alt yazılım ve sistemleri ile uzak masaüstü erişimini engelleyemeye izin vermektedir.
– Devlet kurun ve kuruluşlarında güvenlik duvarı firewall sayesinde kullanıcılara sınırlı yetki atayabilir ve kontrolü sağlanabilir.
– Firewall güvenlik duvarı sayesinde daha hızlı, kaliteli ve zararlı içerikleri engelleyen bir internet deneyimi yaşatabilmektedir.
– Firewall güvenlik duvarı, sınırlama ve filtreleme ile sistem üzerinde ki hiçbir cihazını kullanmasına izin vermez.
– Kurum, kuruluşlar veya özel sektörde ki kullanıcılar dışında veya dışardan 3.şahıslar ile müdahale edilmesine geniş ve tek elden kontrol sayesinde izin vermemektedir.